Kullanım Koşulları

EngineeringTR.com Kullanım Koşulları

EngineeringTR.com’u (bundan sonra site olarak anılacaktır) ziyaret eden kullanıcılar, sitedeki herhangi bir bilgiyi kullananlar ve siteye üye olanlar aşağıdaki kullanım koşulları sözleşmesini okumuş, kabul ve beyan etmiş sayılırlar.

1. Site: Osmanlı Mah. 1709 Sk. A Blok No: 5 – İç Kapı No: 5 – Sincan/Ankara adresinde faaliyetleri yöneten Adil Çelik isimli şahıs şirketi tarafından işletilmektedir.

2. Siteye giriş yapan ve üye kaydını tamamlayan kullanıcılar kişisel bilgilerinin doğruluğunu taahhüt eder. EngineeringTR.com, siteye üyelikteki giriş bilgilerinin doğru olmamasından sorumlu değildir.

3. Kullanıcılar, siteye ekledikleri bilgi ve içeriğin özel veya gizli bir bilgi olmadığını kabul ve beyan eder. Site, herkesin erişimine açık alanlara eklenen bilgi ve içeriğin kullanabilme hakkını saklı tutar.

4. Site üyeliği sadece kişiye özeldir. Üçüncü kişilere veya kurumlara devredilemez, satılamaz. Aksi halde site, söz konusu kullanıcının hesabını durdurabilir.

5- Kullanıcılar, kendi hatalarından doğan uyuşmazlıklardan sorumludur. Sitenin bu gibi durumları kontrol etme sorumluluğu da yoktur.

6-Bu sözleşmenin ihlali durumunda, zarar görenin bütün kayıp ve tazminatlarını, siteyi kullanan ve ihlale yol açan kullanıcı karşılamak durumundadır.

7- Site, verdiği hizmet karşılığında gelir elde ettiği kalemler için fatura kesmektedir. EngineeringTR.com, aracılık ettiği satışlardan elde ettiği komisyonlar için satıcılara KDV dahil fatura keser.

8- Kullanıcıların sitede gerçekleştirdikleri işlemler sonucu vergi ödemeleri gereken durumlar oluşabilir. Bu ve bunun gibi durumlarda site sorumlu değildir. Oluşabilecek tüm vergi yükümlülükleri ve diğer kesintiler kişilerin sorumluluğundadır.

9- Teknik aksaklıklar sebebiyle oluşan sorun veya hatalardan EngineeringTR.com sorumlu değildir.

10- Site, herhangi bir uyarıda bulunmadan gerekli gördüğü durumlarda kullanıcıları sistemden uzaklaştırma hakkına sahiptir.

11- EngineeringTR.com önceden haber vermeksizin sitede değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu değişiklikler sitede yayımlandıkları an itibariyle yürürlüğe girmiş sayılırlar. Sitenin kullanımı ya da siteye giriş yoluyla değişiklikler de kabul edilmiş sayılır.

12- Site, akit ihlali, haksız fiil, ihmal veya diğer sebepler sonucunda; işlemin kesintiye uğraması, hata, ihmal, silinme, kayıp, işlemin veya haberleşmenin gecikmesi, bilgisayar virüsü, hırsızlık, imha ve izinsiz olarak kayıtlara girilmesi, değiştirilmesi veya kullanılması konusunda sorumluluk kabul etmez.

13-Siteye giriş yapan, içerik ekleyen kullanıcıların teknik bilgi ve yeterliliğinden doğan hata, sorun ve yanlışlardan dolayı EngineeringTR.com’un herhangi bir sorumluluğu yoktur.

14-EngineeringTR.com dilediğinde işbu kullanım koşullarını yenileme yetkisini saklı tutmaktadır. Site, kullanıcıların siteye her girişte kullanım şartlarına göz atmalarını tavsiye etmektedir.

15-İşbu koşulların uygulanmasından veya yorumlanmasından doğacak her türlü uyuşmazlığın çözümünde Ankara Adliyesi Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.